Nawigacja

Czas w Polsce (CET)

00.00.0000
00:00:00

Topnews

Nabór wniosków do programu ministra „Polska Metrologia”

25.06.2021 Radio Kielce

Badania wykonywane przez Główny Urząd Miar służą nauce, ale również mają bardzo praktyczne zastosowanie: "Podnoszą bezpieczeństwo i komfort życia, zapewniają konkurencyjność gospodarce i uczciwość w handlu, zapewniają powtarzalność, wymagane parametry i jakość produktów, dają zaufanie do wyników pomiarów realizowanych wokół nas, a także prowadzą do rozwoju różnorodnych technologii pomiarowych, w tym technologii optycznych" - mówi Albin Czubla.

TVP3 Kielce Kierunek Nauka

24.06.2021 Odcinek programu "Kierunek nauka" poświęcony metrologii i GUM. Program pokazuje najnowsze badania naukowe, odkrycia, wynalazki i technologie przyszłości.

Mierzymy w przyszłość. Spot promujący inwestycję #kampusGUM

Pomiary dla zdrowia tematem wiodącym obchodów Światowego Dnia Metrologii 2021

Trudno wyobrazić sobie inny wiodący temat tego szczególnego dla metrologów na całym świecie dnia. Temat ten został wybrany, aby uświadomić ważną rolę pomiaru w zdrowiu, a tym samym w dobrostanie każdego z nas.

Metrolodzy kontra koronawirus

Chociaż terenowa administracja miar pracuje w trybie uzależnionym od stanu epidemii koronawirusa, to jednocześnie pracownicy okręgowych urzędów miar dokładają wszelkich możliwych starań, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i wykonywać legalizacje, wzorcowania i inne kluczowe czynności metrologiczne, które muszą być wykonane.

Kalendarium

Usługi dodatkowe

do góry