Nawigacja

Publikacje dotyczące Międzynarodowego Układu Jednostek Miar SI

Publikacje dotyczące SI

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Na zdjęciu połączenie trzech okładek, od prawej: "od kilograma do kandeli", "krótkie streszczenie informacji i SI", "Redefinicja SI. W rolach głównych stałe podstawowe". Wszystki okładki z elementem przewodnim - logotypem SI.

 

Broszura SI - polskie tłumaczenie pełnego dokumentu BIPM

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym polskim, oficjalnym tłumaczeniem Broszury SI, opublikowanej przez BIPM w celu promowania i wyjaśniania zagadnień związanych z Międzynarodowym Układem Jednostek Miar (SI) <więcej>

Okładka Broszury SI: tytuł Międzynarodowy Układ Jednostek Miar na białym tle. W prawym dolnym rogu logotyp SI.

 

16 listopada 2018 roku Państwa - sygnatariusze konwencji metrycznej jednogłośnie zdecydowały o przyjęciu redefinicji podstawowych jednostek Międzynarodowego Układu Jednostek Miar (SI). Zostały one oparte na ustalonych wartościach liczbowych zbioru siedmiu stałych definiujących, z których zostaną wyprowadzone definicje siedmiu jednostek podstawowych SI. W związku z wejściem w życie nowych definicji poszczególnych jednostek SI, Główny Urząd Miar przygotował kilka publikacji przybliżających proces redefinicji oraz zawierających najważniejsze informacje o jednostkach miar układu SI.

Okładka streszczenia Broszury BIPM o SI: na białym tle logotyp SI, w lewym górnym rogu na granatowym tle logotyp GUM.

Streszczenie informacji o Międzynarodowym Układzie Jednostek Miar SI

Dokument ten jest podsumowaniem Broszury SI, publikacji opracowanej przez BIPM (Międzynarodowe Biuro Miar), która szczegółowo objaśnia aktualny stan SI.

Okładka Broszury Redefinicja SI. Na białym tle u góry tytuł, poniżej logotyp SI. W lewym górnym rogu na granatowym tle logotypy GUM i 100 lat.

Redefinicja SI - informator GUM. W rolach głównych stałe podstawowe.

Okładka broszury "Od kilograma do kandeli". Na białym tle u góry tytuł, poniżej przednia część roweru, to jest przednie koło wypełnione logotypem SI oraz kierownica. W lewym górnym rogu na granatowym tle logo GUM i 100 lat.

Od kilograma do kandeli...
Krótka podróż przez podstawowe jednostki miar.

Informator dla juniorów, pełen ciekawostek metrologicznych, pozwalających poznać bliżej świat jednostek miar.

do góry