Nawigacja

Wezwanie EMPIR 2014 - "Wsparcie dla oddziaływania"

Wezwanie EMPIR 2014 - "Wsparcie oddziaływania"

Autor : Główny Urząd Miar

25 sierpnia 2014 r. EURAMET ogłosił otwarcie Wezwania 2014 – „Wsparcie oddziaływania” („Support for impact” – SIPs), realizowanego w ramach Europejskiego Programu na Rzecz Innowacji i Badań w Dziedzinie Metrologii (EMPIR).

Wezwanie SIPs zostanie zamknięte 30 września 2014 r. o godz. 23:59 czasu środkowo-europejskiego CET.

Wezwanie „Wsparcie dla oddziaływania” stanowi proces jednostopniowy i obejmuje realizację działań koordynacyjnych i wspierających. Działania badawczo-rozwojowe nie są w tym przypadku kwalifikowalne i nie będą finansowane w ramach SIP, chyba że będą ukierunkowane na rozpowszechnianie i zastosowanie. Kluczowym wymaganiem, które należy spełnić, jest zewnętrzny wniosek z organizacji gotowej do wzięcia udziału w projekcie oraz rozpowszechniania jego produktów poza społecznością metrologiczną.

Organizacja występująca z takim wnioskiem nazywana jest „Głównym Popierającym” („Primary Supporter”), bez którego poparcia oraz braku zdefiniowanych zadań, zaplanowanych do realizacji w ramach danego projektu, wniosek nie powinien zostać finansowany.

Wezwanie SIPs powinno być oparte na rezultatach badań, jakie osiągnięto w ramach zakończonego programu iMERA-Plus oraz projektów powiązanych z JRP, realizowanych w programach: EMRP czy EMPIR.

Szczegółowe informacje, dotyczące wezwania EMPIR – SIPs, dostępne są pod adresem: http://msu.euramet.org.

 

do góry