Wywiady
-
O fascynującym świecie IoT
Krzysztof Kanawka, CEO firmy Blue Dot Solutions, opowiada o współczesnym świecie, charakteryzującym się dynamicznym rozwojem technologii, w którym urządzenia komunikują się ze sobą, dostarczając coraz bardziej zaawansowane funkcjonalności.
-
Odkrywając Wszechświat dzięki precyzyjnym sygnałom czasu
Dowiedz się, jak generowanie precyzyjnych sygnałów czasu i częstotliwości wspiera zaawansowane badania naukowe, które poszerzają naszą wiedzę. Zobacz inspirujący wywiad z naukowcami z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr. Adamem Wojciechowskim i dr. hab. Tomaszem Kawalcem.
-
Kto korzysta z serwerów NTP czasu urzędowego?
Filip Getek - inżynier testów systemów wbudowanych w WiRan Sp. z o.o. opowiada o urządzeniach wykorzystujących czas urzędowy.
-
Polska czasem stoi
O korzyściach z dostępu do czasu urzędowego mówią Wiceprezesi Zarządu PikTime Systems Sp. z o.o.: Paweł Nogaś i Robert Urbaniak.
-
O istotności synchronizacji czasu i częstotliwości
Rozmowa z Wojborem Bogackim z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego
-
Żaden zegar nie ma większego znaczenia, jeśli nie porównamy go z innym zegarem
Wywiad z dr Jerzym Nawrockim (Centrum Badań Kosmicznych, Obserwatorium Astrogeodynamiczne CBK)
-
Korzystając z usług synchronizacji i pozyskiwania informacji o czasie nie można myśleć tylko i wyłącznie o dokładności
O aspekcie korzystania ze źródeł czasu w kolejnym wywiadzie z cyklu e-CzasPL opowiada Paweł Zienkiewicz – Dyrektor ds. technologii w Creotech Instruments S.A.
-
O współpracy pomiędzy GUM i Instytutem Łączności
Wywiad z mgr inż. Michał Marszalcem – Kierownikiem Zespołu Metrologii Czasu i Częstotliwości w Instytucie Łączności.
-
Dlaczego ważne jest wyznaczanie sygnałów czasu w kosmosie?
Wyznaczanie stabilnych sygnałów czasu i częstotliwości jest ważne nie tylko na Ziemi, ale również w kosmosie. O rozwoju technologii kosmicznych w kontekście czasu i częstotliwości opowiada ekspert z branży, Pan Marcin Sarnowski.
-
„Czas jest ważny. To coś, co powstrzymuje wszystko od zdarzenia się jednocześnie.”
Ten słynny cytat Janusza Cyrana przytoczył Pan dr inż. Jacek Kołodziej z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, aby podkreślić, że nowoczesna gospodarka jest zależna od wysoko precyzyjnych pomiarów czasu i synchronizacji w celu koegzystowania różnych procesów lub technologii np. w produkcji przemysłowej, energetyce czy identyfikacji położenia obiektów.