Nawigacja

Komunikaty

Działalności Głównego Urzędu Miar w stanie epidemii koronawirusa COVID-19

Autor : Zbigniew Ramotowski
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

Główny Urząd Miar pracuje w trybie uzależnionym od stanu epidemii koronawirusa COVID-19. Jednocześnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w laboratoriach GUM wykonywane są usługi, takie jak: wzorcowania, produkcja materiałów odniesienia, badania dla celów metrologii prawnej i pozostałe, kluczowe czynności metrologiczne.

Zadania te realizowane są w laboratoriach, w ograniczonym składzie osobowym i z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Natomiast prace niewymagające fizycznej obecności w siedzibie urzędu są od momentu wprowadzenia stanu epidemicznego wykonywane w ramach pracy zdalnej.  

Priorytetem dla GUM jest nadal realizacja niezbędnych, z punktu widzenia gospodarki i przemysłu, usług: wzorcowań, produkcji certyfikowanych materiałów odniesienia, badań przyrządów pomiarowych dla celów metrologii prawnej, a także utrzymywania i dystrybucji czasu urzędowego na obszarze RP. W tym celu sukcesywnie zwiększana jest liczba pracowników obecnych przy wykonywaniu powyższych zadań. 

W trosce o ochronę zdrowia klientów oraz pracowników GUM nadal zalecamy kontakt telefoniczny, mailowy, a procedowanie spraw drogą elektroniczną, np. e-mailem lub za pośrednictwem platformy ePUAP.  

 

  •  Mężczyzna w białym fartuchu, niebieskich rękawiczkach, maseczce, osłonie z pleksi pochyla się nad urządzeniem w laboratorium. Po lewej stronie napis: Znoszenie ograniczeń związanych z COVID 19. Etap I, Etap II, Etap III, Etap IV.
do góry