Nawigacja

Komunikaty

Komunikat w sprawie II etapu znoszenia ograniczeń w działalności OUM

Autor : Radosław Wiśniewski
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

Od ponad dwóch miesięcy okręgowe urzędy miar oraz wydziały zamiejscowe OUM pracują w trybie uzależnionym od stanu epidemii koronawirusa COVID-19. Informuję, że z dniem 18 maja 2020 r. rozpocznie się kolejny etap znoszenia ograniczeń w działalności okręgowych urzędów miar.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem w II etapie znoszenia ograniczeń możliwe będą: 

  • przyjmowanie przez okręgowe urzędy miar wpłat gotówkowych, chociaż nadal zalecane jest korzystanie z przelewów bankowych;  
  • legalizacja przyrządów pomiarowych w siedzibach OUM oraz wydziałów zamiejscowych (z wyjątkiem taksometrów, których legalizacja będzie nadal uwarunkowana możliwością zapewnienia środków bezpieczeństwa);
  • wzorcowania, ekspertyzy, sprawdzenia przyrządów, również w ramach oceny zgodności w siedzibach urzędów i wydziałów zamiejscowych.     

Harmonogram znoszenia ograniczeń - pandemia - OUM - etap II

W trosce o bezpieczeństwo Klientów oraz pracowników OUM i WZ OUM nadal zalecamy - w miarę możliwości - kontakt telefoniczny, mailowy, a procedowanie spraw drogą elektroniczną, np. e-mailem lub za pośrednictwem platformy e-PUAP.    

Znoszenie kolejnych ograniczeń, w tym w obszarze kontaktów Klientów z urzędami, będzie postępować wraz z ogłaszaniem przez rząd RP kolejnych etapów odmrażania gospodarki i znoszenia restrykcji życia społecznego, stosownie do wytycznych opracowanych przez Radę Ministrów. Sytuacja będzie na bieżąco monitorowana, a o kolejnych decyzjach będziemy natychmiast informować na stronach www.      
 

dr hab. inż. Radosław Wiśniewski  
prezes Głównego Urzędu Miar  

Warszawa, 15.05.2020 

  •  Z prawej strony kobieta w maseczce, z lewej strony napis: znoszenie ograniczeń związanych z COVID 19.
do góry