Nawigacja

Komunikaty

Komunikat Prezesa GUM w sprawie częściowego wznowienia pracy przez okręgowe urzędy probiercze

Autor : Radosław Wiśniewski
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Od dnia 16 kwietnia 2020 roku nastąpi częściowe wznowienie przyjmowania wyrobów z metali szlachetnych do badania i oznaczania w urzędach probierczych.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, z dniem 16 kwietnia 2020 r. nastąpi częściowe wznowienie przyjmowania wyrobów z metali szlachetnych do badania i oznaczania w urzędach probierczych. Ze względu na utrzymujący się stan epidemii i konieczność utrzymania rygorystycznych zasad bezpieczeństwa Pracowników i Klientów, wprowadzone będą następujące ograniczenia:

  1. Okręgowe urzędy probiercze będą przyjmować tylko zapakowane pakiety, dostarczane przez kurierów lub konwojentów.
  2. Przesyłki będą przyjmowane tylko w środy, czwartki i piątki (w godzinach pracy poszczególnych wydziałów), a następnie poddawane kwarantannie.
  3. Po odbyciu kwarantanny wyroby będą odkażane środkiem dezynfekującym, na bazie alkoholu.
  4. Informacja o planowanym nadaniu przesyłki oraz o liczbie sztuk, a także terminie odbioru musi być uzgodniona telefonicznie z naczelnikiem danego wydziału zamiejscowego (w Krakowie i w Warszawie - wydziału technicznego).
  5. Opłatę za zgłoszone do badania i cechowania wyroby należy uiścić przelewem.

Szczegółowe informacje dotyczące procedur stosowanych w poszczególnych wydziałach zamiejscowych oraz numery telefonów do kontaktu z naczelnikami wydziałów będą podane na stronach internetowych OUP w Krakowie i w Warszawie.

Prezes GUM

dr hab. inż. Radosław Wiśniewski

Warszawa, 10 kwietnia 2020 r.                                                

do góry