Nawigacja

Aktualności

Szóste posiedzenie Rady Metrologii II kadencji

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

22 marca 2024 r., w siedzibie Głównego Urzędu Miar odbyło się, w trybie hybrydowym, 6. posiedzenie Rady Metrologii II kadencji.

Głównym przedmiotem obrad było omówienie dokumentów: „Sprawozdania z realizacji planu działania Głównego Urzędu Miar za rok 2023” oraz „Rocznego planu działania Głównego Urzędu Miar na rok 2024”. Oba dokumenty zostały pozytywnie zaopiniowane przez Radę Metrologii.

W czasie posiedzenia przedstawiona została również aktualna informacja na temat inwestycji realizowanej w ramach projektu „Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar – Etap I”.

Ponadto, członkom Rady przekazane zostały szczegóły dotyczące rozstrzygnięcia konkursu w ramach II edycji programu „Polska Metrologia”. Skutkiem dyskusji na temat programu było podjęcie przez Radę uchwały w sprawie poparcia kontynuacji programu „Polska Metrologia”, jako inicjatywy wspierającej badania naukowe oraz integrację środowisk naukowych w obszarze metrologii.

  •  Dwóch mężczyzn w średnim wieku, w garniturach, siedzi przy stole. Za nimi granatowa ścianka Głównego Urzędu Miar. Na stole mikrofony, butelki z wodą, przybory do pisania. Przed mężczyzną po prawej stronie stoi wizytownik z napisem "Adam Woźniak, Politechnika Warszawska".
  •  Trzech mężczyzn w średnim wieku, w garniturach, siedzi przy stole. Za nimi granatowa ścianka Głównego Urzędu Miar. Na stole mikrofon, filiżanka. Przed mężczyzną siedzącym najbliżej kadru rozłożone kartki papieru. Mężczyzna jest pochylony nad nimi.
  •  Na sali konferencyjnej, za stołami ustawionymi w podkowę, siedzi kilkanaście elegancko ubranych osób. Część osób podnosi ręce do góry w momencie głosowania. Przed siedzącymi, na stołach ustawione mikrofony, butelki z wodą, wizytowniki.
do góry