Nawigacja

Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju w GUM

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Przed nami magiczny czas Bożego Narodzenia! W Głównym Urzędzie Miar z dumą pielęgnujemy wieloletni już zwyczaj przyjmowania Betlejemskiego Światła Pokoju z rąk przedstawicieli Głównej Kwatery ZHP.

Już od 37 lat Betlejemskie Światło Pokoju zapalane w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, transportowane jest do Wiednia, gdzie w trakcie ekumenicznej uroczystości płomień przekazywany jest przedstawicielom organizacji skautowych. Polska od 1991 roku jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód do Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Szwecji.

Tegoroczne hasło, czyli „Czyńmy Pokój”, przemierza wraz z harcerzami cały kraj, by podkreślić, jak ważną wartością jest pokój w dzisiejszych czasach i dlaczego warto o niego dbać.

Płomień od harcerek przyjął w tym roku Prezes GUM, prof. Jacek Semaniak oraz Dyrektor Okręgowego Urzędu Miar w Warszawie, Anna Kulesza-Mincer i Dyrektor Okręgowego Urzędu Probierczego w Warszawie, Beata Wytrykus.

To symboliczne światło, niosące przesłanie pokoju i miłości, pozostanie zapalone w naszym urzędzie, a wszyscy pracownicy administracji miar i administracji probierczej będą mogli zanieść je do swoich domów w intencji spokojnych i zdrowych świąt.

Dziękujemy harcerkom i harcerzom ZHP za ten wyjątkowy dar.

 • Na sali, przy mikrofonie stoi mężczyzna w średnim wieku, w garniturze. Po prawej stronie stoją trzy harcerki w mundurach, trzymają w rękach lampki i papierowe torebki. Obok nich stoi zielona choinka z czerwonymi bombkami. Na ścianie wisi portret łysego mężczyzny w ciemnym garniturze.
 • Trzy harcerki w mundurach trzymają w rękach lampki i papierowe torebki. Obok nich stoi zielona choinka z czerwonymi bombkami.
 • Czterech mężczyzn w garniturach i dwie eleganckie kobiety stoją na sali z drewnianym parkietem. Obok w stojaku stoją flagi.
 • Na sali, przy mikrofonie stoi mężczyzna w średnim wieku, w garniturze, ma szary krawat i jasną koszulę.
 • Dolna część rozświetlonej, udekorowanej choinki, a pod nią na stoliku stoją różnokolorowe kartki z życzeniami świątecznymi.
 • Na sali, przy mikrofonie stoi ksiądz w czarnej sutannie. Gestykuluje. Po prawej stronie stoją trzy harcerki w mundurach, trzymają w rękach granatowe torby z logiem metrologia. Obok nich stoi zielona choinka z czerwonymi bombkami. Na ścianie wisi portret łysego mężczyzny w ciemnym garniturze. Na podłodze leży drewniany parkiet.
 • Trzy eleganckie kobiety i jeden mężczyzna za nimi stoją na sali, trzymając w rękach lampki i papierowe torby.
 • Rozświetlona, udekorowana choinka a pod nią na stoliku stoją kartki z życzeniami świątecznymi.
do góry