Nawigacja

Aktualności

O doniosłej roli metrologii i probiernictwa podczas pierwszego dnia konferencji w Krakowie

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

W dniu 7 listopada br. w Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, w Krakowie odbyła się pierwsza, oficjalna część konferencji „Metrologia i probiernictwo a rozwój działalności badawczo-rozwojowej Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar”. Wydarzenie to stanowiło istotny punkt w promocji metrologii i probiernictwa oraz rozwijania działalności badawczo-rozwojowej Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar.

Wiceprezes GUM, Pan Rafał Kępka przywitał wszystkich uczestników konferencji, podkreślając w przemówieniu wagę metrologii i probiernictwa w kontekście rozwoju innowacyjnych technologii i przemysłu. Goście mieli również przyjemność posłuchać wykładu prof. Michała Myślińskiego z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk na temat historii probiernictwa.

W trakcie konferencji odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, na wniosek Prezesa Głównego Urzędu Miar za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, w kategoriach: „Medal Złoty za długoletnią służbę” i „Medal Srebrny za długoletnią służbę”.

Dla uhonorowanych pracowników jest to szczególny dowód uznania wieloletniej pracy i zaangażowania w działalność probierczą. Odznaczenia wręczył Wiceprezes GUM, Rafał Kępka.

MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymali:

  1. Pani Anna Maria Frankowska z Okręgowego Urzędu Probierczego w Krakowie;
  2. Pani Aneta Koch z Okręgowego Urzędu Probierczego, Wydział Zamiejscowy w Częstochowie;
  3. Pan Ryszard Kosicki z Okręgowego Urzędu Probierczego w Krakowie;  
  4. Pan Andrzej Podbielski z Okręgowego Urzędu Probierczego, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu;
  5. Pan Jacek Szreniawski z Okręgowego Urzędu Probierczego w Krakowie;
  6. Pan Stanisław Wierzbicki z Okręgowego Urzędu Probierczego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.

MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymał:

  • Pan Krzysztof Kobędza z Okręgowego Urzędu Probierczego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Częstochowie.

Odznaczonym pracownikom serdecznie gratulujemy. 

Dziś, 8 listopada 2023, drugiego dnia konferencji, uczestnicy będą m.in. zwiedzali budowę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach.

do góry