Nawigacja

Aktualności

Polsko-Kazachstańska Komisja Międzyrządowa ds. Współpracy Gospodarczej

Opublikowane przez : Bożena Żebrowska-Szumigaj

W posiedzeniu Komisji wzięli udział przedstawiciele GUM.

W dniu 16 czerwca 2023 roku w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii przedstawiciele Głównego Urzędu Miar uczestniczyli w posiedzeniu Polsko-Kazachstańskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej. Delegacji polskiej przewodniczył Pan Grzegorz Piechowiak, sekretarz stanu w MRiT, natomiast delegacji kazachskiej przewodził Pan Roman Wasilenko, wiceminister spraw zagranicznych Kazachstanu.
Podczas obrad strony zapoznały się ze stanem realizacji spraw w ramach współpracy pomiędzy naszymi krajami, między innymi z zakresu:

  • transportu,
  • inwestycji,
  • rolnictwa,
  • energetyki,
  • ochrony środowiska.

Podczas swojego wystąpienia naczelnik Wydziału Współpracy Międzynarodowej GUM dr Marcin Mikiel poinformował zebranych o chęci współpracy naszego urzędu z kazachskim odpowiednikiem (Kazstandard), jak również o perspektywach pogłębienia wzajemnych relacji, w tym możliwości podpisania stosownego porozumienia między naszymi instytucjami.

Kilku mężczyzn w garniturach siedzi za stołami ustawionymi w jednym rzędzie. Na stołach stoją butelki z wodą, mikrofony, wizytowki. Za mężczyznami polska i kazachstańska flaga, baner Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Na pierwszym planie mężczyzna robi zdjęcie telefonem osobom siedzącym.

Spotkanie zakończyło się podpisaniem protokołu podsumowującego przebieg obrad oraz podkreślającego chęć dalszych prac Komisji.

Dwóch mężczyzn w garniturach podczas ficjalnego spotkania stoi na ściance w kolorze granatowym z białymi logotypami Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Mężczyźni stoja zwróceni do siebie twarzami, uśmiechają się, w rękach trzymają teczki z własnie podpisanymy porozumieniem o współpracy.

do góry