Nawigacja

Aktualności

Za nami niezwykły Dzień Dziecka 2023 w „Ogrodzie przygód” w KPRM

Opublikowane przez : Bożena Żebrowska-Szumigaj

Razem stworzyliśmy niezapomniane chwile, które przyniosły dzieciom uśmiech i radość.

Nasz urząd, odpowiadając na zaproszenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, włączył się w organizację wydarzenia dedykowanego dzieciom i w sobotę 3 czerwca 2023 roku w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wystawił stoisko, na którym czekało wiele atrakcji, zabaw i ciekawych doświadczeń, dostarczając dzieciom mnóstwo radości i okazji do nauki i eksperymentów.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i aktywnego udziału naszych metrologów, którzy nie tylko są znakomitymi profesjonalistami, ale także ludźmi gotowymi angażować się w inicjatywy propagujące naukę i promujące działalność naszego urzędu.

Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników Zakładu Badań Certyfikacyjnych, Zakładu Czasu i Długości oraz Zakładu Elektryczności i Promieniowania, którzy włączyli się w organizację imprezy i wnieśli ogromny wkład w jej sukces. Wasza inicjatywa, kreatywność i profesjonalizm przyczyniły się do tego, że dzieci miały wspaniałe przeżycia i niezapomniane wspomnienia.

Dziękujemy raz jeszcze za udział w organizacji Dnia Dziecka i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 • Chłopiec w czerwonym polarze i mężczyzna ubrany na granatowo pochylają się nad stołem i patrzą na ustawione na stole rekwizyty do eksperymentów fizycznych.
 • Mężczyzna w czarnym polarze i chłopiec w niebieskiej kurtce i z plecakiem pochylają się nad stołem, na którym stoją rekwizyty do eksperymentów fizycznych. Stół jest ustawiony na powietrzu. Widać, że dzień jest ciepły i słoneczny.
 • Mały chłopczyk w żółtej kurtce i czapce z daszkiem bawi się kasą fiskalną. Twarz chłopca jest pomalowana kolorowymi farbami we wzór Spider Man. Chłopcu towarzyszy dwóch mężczyzn, jeden się przygląda, drugi towarzyszy chłopcu w zabawie. Widać, że zabawa odbywa się na dworze w ciepły, słoneczny dzień.
 • Dwie dziewczynki ubrane w jasne bluzy w drobne kwiatki pochylają się nad stołem, na którym stoją rekwizyty do eksperymentów fizycznych. Dziewczynki mają długie, jasne włosy spięte gumką w końskie ogony. Z drugiej strony stołu pochyla się dwóch mężczyzn. Jeden jest zajęty ustawianiem rekwizytów, drugi opiera się o stół i przygląda dziewczynkom.
 • Dwóch małych chłopców w towarzystwie młodego dorosłego słuchają objaśnień pracownika Głównego Urzędu Miar odnośnie synchronizacji zegarka za pomocą urządzenia pomiarowego. Jeden z chłopców ma na sobie czapkę z daszkiem, drugi kapelusz z małym rondem. Młody dorosły jest ubrany w błękitna sportową bluzę. Pracownik urzędu ma na piersi plakietkę z informacją, że jest z obsługi stoiska w Ogrodzie przygód Kancelarii Prezesa rady Ministrów.
 • Nastolatka i młoda kobieta rozmawiają z mężczyzną przy stole z rekwizytami do eksperymentów fizycznych. Kobieta wskazuje palcem na urządzenie, które trzyma w ręce mężczyzna. W tle widać ścianę ze sztucznej zieleni, do której podoczepiane są granatowe balony z białym logotypem Głównego Urzędu Miar.
 • Dwóch mężczyzn pochyla się nad stołem z rekwizytami do eksperymentów fizycznych. Starszy z nich stoi lekko pochylony i uśmiecha się. Młodszy siedzi i też się uśmiecha. W tle widać ścianę ze sztuczną zielenią i wetknięte w nią granatowe balony z białym logotypem Głównego Urzędu Miar. Jest jasny, pogodny, ciepły dzień.
 • Dziewczynka ubrana w jasną bluzę, z włosami spiętymi w koński ogon, bawi się rekwizytami do eksperymentów fizycznych, które są ułożone na brązowym stole przed nią.
 • Chłopiec w czerwonej bluzie i okularach w czarnych ramkach sięga po wydruk z kasy fiskalnej ustawionej przez nim, na jasno brązowym stole. Przed chłopcem stoi mężczyzna. Ni widać jego twarzy, tylko korpus ubrany w jasnoszarą marynarkę iszarą koszulę. Widać też plakietkę z opisem "obsługa stanowiska", którą mężczyzna ma zawieszoną na "smyczce" na szyi.
 • Trzy głowy dzieci nad stołem. Widoczne są tylko ciemne włosy. Jedno z dzieci trzyma w rękach rekwizyt do eksperymentów fizycznych, najwyraźniej wykonuję jakąś próbę. Blat stołu jest jasnobrązowy i leżą na nim też inne przedmioty.
 • Chłopie w szrej bluzie i ciemnych oprawkach okularów bawi się urządzeniem do wytwarzania pola elektromagnetycznego z zestawu do eksperymentów fizycznych. Obok chłopca widoczny jest korpus mężczyzny ubranego w granatową koszulkę. Widać na piersiach plakietką z napisem obsługa stanowiska "Ogród zabaw".
 • Duże zbliżenie na głowy dzieci: chłopca i dziewczynkę. Chłopiec palcem naciska na przycisk zamykający obwód w rekwizycie, zabawce do eksperymentowania z polem elektromagnetycznym.
 • Uśmiechnięty, mody mężczyzna z brodą bawi się kolejką elektryczną z dziewczynką z długimi blond włosami. W tle widać ścianę ze sztuczną zielenią i balonami z logotypem Głównego Urzędu Miar.
 • Młody mężczyzna z brodą wyjaśnia coś małemu chłopcu z blond włosami. Wskazuje przy tym na słoik w którym zanurzony jest metalowy pręt. Chłopiec słucha wyjaśnień z dużym zainteresowaniem.
 • Dziewczynka w czapce z daszkiem dokonuje pomiaru rekleksu.
do góry