Nawigacja

Aktualności

08.05.2023Międzynarodowe warsztaty naukowe z metrologii powierzchni oraz zaawansowanych technik wytwarzania

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

16 i 17 maja 2023 r. w Belgradzie odbędą się warsztaty naukowe w ramach projektów EMPIR ProbeTrace oraz Europejskiej Sieci Metrologicznej ds. Zaawansowanych Technik Wytwarzania (European Metrology Network for Advanced Manufacturing).

W spotkaniu będą uczestniczyli przedstawiciele narodowych instytutów metrologicznych (NMI) z Polski, Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Arabii Saudyjskiej i Egiptu oraz przedstawiciele instytucji przemysłowych i naukowych.

18RPT01 ProbeTrace Stakeholders Workshop

Celem warsztatów będzie rozpowszechnienie doświadczeń zdobytych w trakcie projektu oraz dyskusja pomiędzy przedstawicielami przemysłu, nauki i NMI na temat nowych metod wzorcowania urządzeń do pomiaru geometrii powierzchni i kształtu z niepewnością do 10 nm.

EMN Advanced Manufacturing Capacity Building Workshop

Celem warsztatów będzie dyskusja na temat wyzwań, istniejących oraz nowych sposobów wspierania przemysłu ze strony NMI w nowych krajach UE oraz krajach kandydujących.

W warsztatach wezmą udział przedstawiciele GUM z Zakładu Czasu i Długości, zaangażowani w dwa projekty badawcze: Łukasz Ślusarski i Piotr Sosinowski (projekt EMPIR 18RPT01 ProbeTrace) oraz Dariusz Czułek (projekt EMN for Advanced Manufacturing), którzy wygłoszą referaty na temat udziału GUM w obu projektach.

Projekty 18RPT01 ProbeTrace oraz EMN for Advanced Manufacturing są finansowane w ramach Europejskiego Programu na rzecz Innowacji i Badań w dziedzinie Metrologii (EMPIR).

Więcej informacji i rejestracja uczestników (udział bezpłatny) na stronie internetowej http://probetrace.org/

do góry