Nawigacja

Aktualności

W GUM spotkali się członkowie podkomitetu technicznego EURAMET

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

W dniach 18-19 kwietnia br., na terenie Głównego Urzędu Miar odbyło się XIV posiedzenie podkomitetu technicznego EURAMET TC-EM SC „Radiofrequency and Microwaves”.

W trakcie spotkania omówiono bieżące sprawy związane z metrologią wielkości elektrycznych wielkiej częstotliwości (w.cz.). Poruszone zostały m.in. sprawy dotyczące porównań międzynarodowych – aktualnych oraz planowanych w przyszłości. Uczestnicy trwających obecnie projektów badawczych przedstawili ich tematykę oraz wyniki dotychczasowych prac. Dyskutowano także o przewodnikach EURAMET oraz o cyfrowym świadectwie wzorcowania.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele 12 państw, będących członkami EURAMET. Kolejne spotkanie podkomitetu odbędzie się w 2025 r. w TRESCAL (Dania).

W ramach kontynuacji posiedzenia, przez dwa kolejne dni (20-21 kwietnia), odbywały się w GUM warsztaty metrologiczne, których organizatorem była firma Keysight, jeden z największych światowych producentów precyzyjnej aparatury pomiarowej. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji przygotowanych przez uznanych ekspertów w dziedzinie metrologii wielkości elektrycznych.

  •  Grupa piętnastu osób pozuje do zdjęcia w korytarzu GUM. Za nimi popiersie Józefa Piłsudskiego.
do góry