Nawigacja

Aktualności

Rozpoczęcie współpracy z AGH w Krakowie

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

9 stycznia 2023 r. Akademia Górniczo-Hutnicza i Główny Urząd Miar zawarły porozumienia o współpracy w zakresie realizacji projektów z programu MEiN „Polska Metrologia”.

Współpraca będzie polegać na współudziale Głównego Urzędu Miar w dwóch projektach realizowanych przez AGH, które otrzymały dofinansowanie ze strony Ministra Edukacji i Nauki w ramach pierwszej edycji programu „Polska Metrologia”:

Projekt 1 pn.: „Przygotowanie zabezpieczenia metrologicznego dla wprowadzenia do stosowania w Polsce systemów WIM działających w trybie „direct mass enforcement” (e-WIM)”, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat metrologicznych właściwości systemów dynamicznego ważenia pojazdów przy dużych prędkościach przejazdu, tzw. systemów Weigh-in-Motion (WIM).

Projekt 2 pn.: „Metodyka oceny przydatności wybranych przepływomierzy zwężkowych do pomiarów dwufazowych ciecz-gaz”, który dotyczy pomiarów przepływów dwufazowych ciecz-gaz. Ze względu na powszechną obecność tego typu przepływów w przemyśle (energetyka, przemysł wydobywczy, chemiczny), wymusza to rozwój metod pomiarowych. Stąd za cel projektu postawiono opracowanie metodyki oceny wybranych przepływomierzy zwężkowych w pomiarach przepływów dwufazowych ciecz-gaz.

Porozumienia zostały podpisane przez prof. Rafała Wiśniowskiego – Prorektora AGH ds. Współpracy oraz Wiceprezesa GUM Rafała Kępkę.

 

fot. AGH Kraków

  •  Dwaj mężczyźni w garniturach siedzą przy stole i trzymają w rękach długopisy nad zapisanymi kartkami papieru.
  •  Dwaj mężczyźni w szaro-granatowych garniturach ściskają sobie dłonie, trzymając jednocześnie teczki z napisami AGH.
  •  Ośmiu mężczyzn i jedna kobieta pozują do zdjęcia pod szklanymi gablotami z proporcami AGH. Dwóch mężczyzn w środku trzyma w rękach teczki AGH.
do góry