Nawigacja

Aktualności

21.11.2022O dronach w metrologii, czyli nowa era pomiarów!

Opublikowane przez : Bożena Żebrowska-Szumigaj

Bezzałogowe statki powietrzne znajdują zastosowanie w wielu obszarach, m.in. w geodezji i kartografii.

Dynamiczny rozwój technologii i wysoka precyzja dronów sprawiają, że bezzałogowe statki powietrzne znajdują zastosowanie w wielu obszarach, m.in. w branży budowlanej, transportowej, kosmicznej, rolniczej, rozrywkowej, reklamowej, turystycznej i ubezpieczeniowej.

Na szczególną uwagę zasługuje wykorzystanie technik dronowych do specjalistycznych pomiarów. Innowacyjna technologia nowoczesnych dronów i ich wyposażenie umożliwia zbieranie wysokiej jakości danych z trudno dostępnych obszarów oraz tworzenie precyzyjnych obliczeń i badań analitycznych.

International Drone Event – Świat Pomiarów, który odbędzie się 24 i 25 listopada 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce, w dużej mierze poświęcony zostanie wykorzystywaniu dronów dla celów geodezyjnych i kartograficznych: zaawansowanym pomiarom czy klasyfikacji terenu przy pomocy zobrazowań wykonanych za pomocą bezzałogowych statków powietrznych.

W otwarciu konferencji, 24 listopada 2022 r. o godz. 10:00 weźmie udział prof. dr hab. Jacek Semaniak, prezes Głównego Urzędu Miar, który zaprezentuje działalność badawczo-rozwojową instytucji.

Dopełnieniem konferencji będzie wystawa najnowszych technologii i technicznych właściwości dronów.

https://www.targikielce.pl/ide

do góry