Nawigacja

Aktualności

18.05.20223. spotkanie Komitetu WELMEC e.V.

Autor : Marcin Mikiel
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

W dniach 11-13 maja br., z udziałem przedstawiciela GUM, odbyło się trzecie spotkanie Komitetu WELMEC e.V. (Europejskiej Współpracy w Dziedzinie Metrologii Prawnej).

Podczas spotkania omówiono szereg spraw z zakresu funkcjonowania organizacji, dotyczących zarówno kwestii ściśle metrologicznych, jak i z zakresu finansów, przywództwa WELMEC oraz szeroko pojętych kwestii administracyjnych.

W trakcie posiedzenia wybrano na kolejną kadencję dotychczasowego przewodniczącego, przedstawiciela Czech, p. Pavla Klenovskiego, a także przyjęto uchwałę potępiającą agresję Rosji i Białorusi na Ukrainę oraz zawieszającą współpracę z instytucjami metrologicznymi z tych krajów. Przewodniczący WELMEC przedstawił raport z prac organizacji. Ponadto, uczestnicy spotkania zapoznali się z raportami dotyczącymi prac grup roboczych czy prezentacjami z prac innych międzynarodowych organizacji metrologicznych. Istotną częścią spotkania było zatwierdzenie raportu finansowego oraz zatwierdzenie składki członkowskiej na 2023 r.

Zgodnie z przyjętą uchwałą następne spotkanie Komitetu WELMEC ma odbyć się w dniach 3-5 maja 2023 r. w Brunszwiku.

do góry