Nawigacja

Aktualności

16.05.2022Noc Muzeów 2022 za nami!

Opublikowane przez : Bożena Żebrowska-Szumigaj

Frekwencja po przerwie spowodowanej pandemią była znakomita. Wszyscy świetnie się bawili.

W nocy z 14 na 15 maja GUM otworzył swoje podwoje dla zwiedzających.

Na gości czekała moc atrakcji. Na wejściu odwiedzający mogli obejrzeć plansze z archiwalnymi zdjęciami i dokumentami przedstawiającymi historię, wpisanej do rejestru zabytków, siedziby GUM. Udostępnione zostały też laboratoria przepływów, temperatury, czasu i częstotliwości oraz długości.

W holu głównym i na pierwszym piętrze dyżurowali nasi eksperci gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania z zakresu probiernictwa, czasu, masy, fotometrii i bezpieczeństwa transportu drogowego. Odwiedzający z ochotą korzystali z możliwości sprawdzenia m.in. przepuszczalności promieni UV i światła widzialnego w soczewkach swoich okularów, brali udział w eksperymentach fizycznych czy weryfikowali prawidłowość pomiarów robionych „na oko”, mieli też okazję poznać zasadę działania tachografów. Na dziedzińcu, chętni mogli sprawdzić prędkość, z jaką są w stanie pokonać dystans 100 metrów. Nie mniej popularne były atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez nasz dział HR, z których na równi korzystały dzieci i opiekunowie.

Niezmiernie cieszy zainteresowanie pracą naszego urzędu. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, podczas którego staraliśmy się wcielić w życie ideę „uczyć bawiąc”!

 

 

do góry