Nawigacja

Aktualności

25.03.202211. posiedzenie Rady Metrologii

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

25 marca 2022 r. w siedzibie Głównego Urzędu Miar odbyło się 11. posiedzenie Rady Metrologii, działającej przy Prezesie GUM.

Głównym przedmiotem obrad było zaopiniowanie przez Członków Rady Metrologii projektów dokumentów: „Sprawozdania z realizacji planu działania Głównego Urzędu Miar na 2021 rok” oraz „Planu działania Głównego Urzędu Miar na rok 2022”.

Podczas spotkania omówione zostały również zmiany organizacyjne w związku ze zmianą statutu GUM oraz etapy realizacji programu Polska Metrologia.

Spotkanie odbyło się w formule hybrydowej.

Rada Metrologii, działająca przy Prezesie GUM, została powołana na podstawie przepisów ustawy Prawo o miarach. Do zadań Rady Metrologii należy opiniowanie stanu i kierunków rozwoju krajowej metrologii, działalności merytorycznej administracji miar, czteroletniego strategicznego planu działania GUM oraz rocznych planów i sprawozdań.

 

  • Dwóch mężczyzn i kobieta siedzą za stołami w jednym rzędzie. Na stołach stoją butelki z wodą, filiżanki i materiały do sporządzania notatek. Za tą trójką stoi ścianka koloru granatowego z logo Głównego Urzędu Miar.
  • Kobieta w okularach siedzi przy stole. Na stole stoją białe filiżanki, leżą ciastka. Za kobietą widoczna granatowa ścianka z logo GUM.
  • Kobieta w okularach siedzi bokiem do zdjęcia, przy stole. Na dalszym planie widać ekran z wyświetlonym połączeniem wideo, na którym widać dwóch mężczyzn.
  • Głowa kobiety pochylona nad laptopem, na którym widać relację z oficjalnego spotkania.
  • Na zdjęciu widać dwie kobiety i mężczyznę, siedzących przy stole. Jedna z kobiet jest pochylona nad drugą kobietą.

 

do góry