Nawigacja

Aktualności

Prezes GUM laureatem nagrody „Świętokrzyska Victoria”!

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

„Świętokrzyska Victoria”, nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, od 13 lat trafia do podmiotów i osób pracujących na wizerunek województwa oraz jego rozwój. Prof. Jacek Semaniak otrzymał nagrodę w kategorii „Osobowość”.

Jako wieloletni rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zrealizował projekty inwestycyjne o wartości 350 mln zł. Za jego kadencji uruchomiono 90 nowych laboratoriów i poszerzono ofertę kształcenia o 14 nowych kierunków studiów, w tym kierunek lekarski.

Obecnie, jako Prezes Głównego Urzędu Miar, realizuje budowę w Kielcach Kampusu Laboratoryjnego GUM, przedsięwzięcia niezwykle ważnego dla ziemi świętokrzyskiej i polskiej gospodarki.

Statuetki laureatom oraz nominowanym wręczyli Marszałek Andrzej Bętkowski oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Pruś.

  •  Na zdjęciu, na zbliżeniu trzy statuetki Victoria.
  •  Na zdjęciu widać trzech mężczyzn. Jeden z nich gratuluje drugiemu, ściskając jego dłoń. Odbierający gratulacje trzyma pod pachą obrazek z wizerunkiem nagrody.
  •  Na zdjęciu widać dwóch mężczyzn. Jeden z nich gratuluje drugiemu, ściskając jego dłoń. Odbierający gratulacje trzyma pod pachą obrazek z wizerunkiem nagrody.
do góry