Nawigacja

Aktualności

Piotr Ziółkowski nowym Dyrektorem Generalnym Głównego Urzędu Miar

Autor : Sebastian Margalski
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

1 lutego 2021 roku prezes Głównego Urzędu Miar prof. Jacek Semaniak powołał p. Piotra Ziółkowskiego na stanowisko dyrektora generalnego naszego urzędu. Akt wszedł w życie 1 lutego o godz. 10:00.

Pan Piotr Ziółkowski ukończył administrację na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz teologię na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Ukończył także studia doktoranckie na Wydziale Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej w dyscyplinie nauki o polityce i administracji.

W latach 2015-2020 pracował w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełnił między innymi funkcje dyrektora Biura Programów i Przedsięwzięć Ministra oraz Zastępującego Dyrektora Generalnego. Od początku był zaangażowany w prace nad reformą nauki i szkolnictwa wyższego oraz jej konsultacje ze środowiskiem akademickim.

W Ministerstwie Edukacji i Nauki pełnił funkcję dyrektora Biura Dyrektora Generalnego oraz był pełnomocnikiem Ministra Edukacji i Nauki do spraw połączenia Ministerstwa Edukacji Narodowej z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  •  Trzech mężczyzn w garniturach i maseczkach z logo GUM pozuje do zdjęcia. Jeden z mężczyzn trzyma otwarty dokument w teczce. Za nimi, na ścianie wisi godło Polski, na podłodze w dużej donicy zielony kwiat.
  •  Czterech mężczyzn w garniturach i maseczkach z logo GUM pozuje do zdjęcia. Jeden z mężczyzn trzyma otwarty dokument w teczce. Za nimi, na ścianie wisi godło Polski, na podłodze w dużej donicy zielony kwiat.
  •  Na zdjęciu dwóch mężczyzn w garniturach i granatowych maseczkach. Jeden ściska drugiemu rękę w geście gratulacji.
do góry