Nawigacja

Aktualności

14.12.2020Technologia dla Administracji - zaproszenie na konferencję o wykorzystaniu danych satelitarnych w sektorze publicznym

Autor : Sebastian Margalski
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

Serdecznie zapraszamy na konferencję „Dane satelitarne dla administracji – potrzeby, wyzwania, plany na przyszłość”, organizowaną przez Polską Agencję Kosmiczną. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2020 r. w formule online.

Dane satelitarne dla administracji – potrzeby, wyzwania, plany na przyszłość

 
Konferencja jest okazją do podsumowania działań POLSA w zakresie upowszechnienia wykorzystania danych satelitarnych przez administrację oraz analizy dostępnych produktów.
 
Dla uczestników organizatorzy przygotowali również sesje tematyczne dotyczące:
  • dobrych praktyk w zakresie tworzenia technologii dla administracji;
  • wykorzystania danych satelitarnych w realizacji zadań publicznych.

Wydarzenie zakończy debata pt. „Realizacja zadań publicznych w oparciu o dane satelitarne, czy to możliwe?”.

Dostęp do wydarzenia online jest otwarty i nie wymaga rejestracji.

Dzień I: https://youtu.be/VpPZrQB4hYA

Dzień II: https://youtu.be/guM87s83iiU

 

Szczególnie zapraszamy 15 grudnia podczas panelu - Technologia dla Administracji na prezentację przedstawiciela Głównego Urzędu Miar - dr inż. Macieja Gruszczynskiego.

Agenda konferencji Dane satelitarne dla administracji – potrzeby, wyzwania, plany na przyszłość 14 grudnia

 

Agenda konferencji Dane satelitarne dla administracji – potrzeby, wyzwania, plany na przyszłość 15 grudnia

 

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) powstała na mocy ustawy z 26 września 2014 r. Jej zadaniem jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego oraz środowiska naukowego poprzez łączenie świata biznesu i nauki. Polska Agencja Kosmiczna współpracuje z międzynarodowymi agencjami oraz administracją państwową w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej. POLSA prowadzi projekty, zgodnie z Polską Strategią Kosmiczną, min. Krajowy system świadomości sytuacyjnej w przestrzeni komiczniej, program zamawianych aplikacji dla administracji publicznej, a także w zakresie edukacji, w tym rozwoju kadr dla przemysłu z sektora kosmicznego. Działa także na rzecz rozwoju technik satelitarnych w codziennym życiu, m.in. w komunikacji, monitoringu środowiska czy prognozowaniu pogody.

do góry