Nawigacja

Aktualności

Współpraca Okręgowego Urzędu Miar w Białymstoku z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach

Autor : Paulina Cybula
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

Umowę intencyjną o współpracy podpisali w piątek (21 sierpnia 2020 r.), w obecności Prezesa GUM dr hab. inż Radosława Wiśniewskiego, dr Agata Wądołowska, prorektor ds. Studenckich i dydaktyki PWSZ w Suwałkach oraz Mirosław Wnorowski p.o. Dyrektora OUM w Białymstoku.

Kooperacja realizowana będzie w różnorakiej formie, w tym szczególnie poprzez podejmowanie wspólnych projektów, wymianę doświadczeń, prowadzenie seminariów, konferencji, pozyskiwania grantów, a także tworzenie wspólnych zespołów zadaniowych do organizacji staży czy praktyk.

Nawiązana współpraca pozwoli na wykorzystywanie potencjału nauki, wspieranie transferu wiedzy i technologii do gospodarki, m.in. poprzez działania podjęte przez OUM w Białymstoku oraz Centrum Transferu Technologii, działającego przy suwalskiej uczelni, które pełni funkcję platformy badawczej.

Warto podkreślić również fakt komercjalizacji wiedzy, która polega na praktycznym zastosowaniu odkryć naukowych. Uczelnia, kształcąc studentów, szkoli przyszłą kadrę dla naszej gospodarki. W następstwie tego, działania podjęte przez OUM w Białymstoku i PWSZ im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach mają istotne znaczenie dla obu środowisk.

Podpisanie umowy z suwalską uczelnią jest kontynuacją dotychczasowych działań podjętych przez p.o. Dyrektora Okręgowego Urzędu Miar w Białymstoku Mirosława Wnorowskiego, mających na celu popularyzację metrologii.

 • Dwóch mężczyzn i kobieta stoją w pomieszczeniu laboratoryjnym. Mężczyźni mają okulary i niebieskie marynarki. Kobieta ma założoną niebieską sukienkę.
 • Dwóch mężczyzn i kobieta siedzą za stołem. Mężczyźni mają okulary i niebieskie marynarki. Kobieta i jeden z mężczyzn podpisują dokumenty. Nad ich głowami, na ścianie logo (herb) PWSZ Suwałki.
 • Mężczyzna i kobieta siedzą za stołem. Mężczyzna ma okulary i niebieską marynarkę. Kobieta jest w niebieskiej sukience. Uśmiechnięci podpisują dokumenty.
 • Uśmiechnięci kobieta i mężczyzna wymieniają się dokumentami.
 • Kobieta i mężczyzna pokazują do zdjęcia otwarte teczki z podpisanymi dokumentami.
 • Trzech mężczyzn stoi w pomieszczeniu laboratoryjnym. Dwóch z nich ma na sobie niebieskie garnitury. Trzeci jest ubrany w czerwoną koszulkę i krótkie spodenki.
do góry