Nawigacja

Aktualności

08.07.2020Akustyka, ultradźwięki, drgania mechaniczne - nowy przewodnik po dziedzinie wydany

Autor : Danuta Dobrowolska
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

Przewodnik Akustyka, Ultradźwięki, Drgania Mechaniczne prowadzi czytelnika ścieżkami szeroko rozumianej metrologii akustycznej (AUV) obejmującej dźwięki rozchodzące się w powietrzu i wodzie...

(...), w zakresie częstotliwości słyszalnych, ultradźwiękowych i infradźwiękowych, a także drgania mechaniczne (wibroakustykę) oraz udary, pokazując działalność GUM w tej dziedzinie, prowadzoną od prawie 50 lat.

Przewodnik identyfikuje potrzeby społeczne i gospodarcze związane z metrologią AUV, które były i są podstawą tej działalności, pokazuje, w jaki sposób te potrzeby były zaspokajane w przeszłości i są obecnie. Ukazuje też kierunki zmian w światowej metrologii w dziedzinie AUV oraz plany GUM podążania za tymi zmianami.

Przewodnik po dziedzinie - akustyka  - wnętrze

Przewodnik jest swoistym kompendium wiedzy na temat obecnego stanu wzorców w dziedzinie AUV w GUM oraz planów na przyszłość. Prezentuje wszystkie stanowiska pomiarowe, począwszy od wzorców państwowych, aż po stanowiska służące do wzorcowania i badania przyrządów pomiarowych stanowiących najniższe ogniwa łańcucha spójności pomiarowej.

Okładka - przewodnik po dziedzinie - akustyka, ultradźwięki, drgania mechaniczne

do góry