Nawigacja

Aktualności

01.06.2016Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera

Autor : Beata Karczewska
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

„Dzieci rządzą” - pod takim hasłem odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 czerwca, w ogrodach Kancelarii Premiera RP piknik popularyzujący wśród dzieci wiedzę techniczną. „Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera” to nauka przez zabawę: konkursy z nagrodami, doświadczenia naukowe, pokazy wyposażenia służb mundurowych. Tradycyjnie w wydarzenie włącza się Główny Urząd Miar. Na wspólnym stoisku z Ministerstwem Rozwoju można będzie:

- sprawdzić okulary pod kątem przepuszczania promieniowania UVA i VIS;

- sprawdzić postrzeganie barw przedmiotów oświetlanych źródłami światła o różnych temperaturach barwowych;

- zbadać refleks i przekonać się, czy można być kierowcą rajdowym albo pilotem;

- sprawdzić chód zegarka za pomocą chronokomparatora.

Ponadto pracownicy GUM podpowiedzą, jak można oszczędzać energię elektryczną w domu. Zaprezentowane zostanie zużycie energii elektrycznej przez różne źródła oświetlenia elektrycznego i inne domowe odbiorniki, wyliczanie kosztów zużytej energii oraz uświadamianie, jak każdy z nas może w prosty sposób oszczędzać energię.

Zapraszamy 5 czerwca w godz. 10:30-16:00 (wejście od Al. Ujazdowskich).

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera - bardzo kolorowy plakat, na którym widoczne są u góry rysunki dzieci, jak z komiksu lub z książki. Jedno z dzieci ma koronę i berło. Na dole plakatu widać kolejną trójkę dzieci, jedno ma koronę i berło. Po środku plakatu napis "Dzieci rządzą". Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera, data, miejsce, lista oferowanych atrakcji.

do góry