Nawigacja

Aktualności

Prawie dwie godziny z metrologią w Halo.Radio

Autor : Sebastian Margalski
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

Metrolodzy Głównego Urzędu Miar byli gośćmi audycji Wiktora Niedzickiego w Halo.Radio.

O dawnych miarach, historii mierzenia, ale i o współczesnych wzorcach miar, a także o tym, czym zajmuje się GUM redaktor Wiktor Niedzicki rozmawiał na antenie Halo.Radia z pracownikami GUM: Edytą Dudek, kierownikiem Pracowni Wzorców Wielkości Elektrycznych, dr Maciejem Gruszczyńskim, starszym metrologiem w Laboratorium Czasu i Częstotliwości oraz Sebastianem Margalskim, naczelnikiem Wydziału Informacji i Promocji.

Podczas prawie 2-godzinnej audycji rozmówcy poruszyli wiele metrologicznych tematów, przybliżając słuchaczom historię pomiarów oraz współczesny, mocno zaawansowany technologicznie świat miar oparty w dużej mierze na zjawiskach fizycznych. 

Cztery osoby (trzech mężczyzn i kobieta) siedzą przy mikrofonach w studiu radiowym. Studio jest w kolorze pomarańczowym. Na dole widać pasek informacyjny z informacją o nazwiskach gości radiowych.

Całej audycji można posłuchać w tym miejscu.

 

  •  Studio radiowe. Między dwoma mikrofonami, na stole leżą różne przedmioty, w tym gadżety reklamowe, słuchawki i inne. W tle widać siedzącego mężczyznę.
  •  Trzy uśmiechnięte osoby (dwóch mężczyzn i kobieta) siedzą przy mikrofonach w kolorach pomarańczowych. Na mikrofonie widać napis Halo radio.
  •  Trzech mężczyzn i kobieta pozują do zdjęcia na tle pomarańczowego plakatu Halo.Radia.
do góry