Nawigacja

Aktualności

19.05.2016Spotkanie Prezesa GUM w SDP

Autor : Adam Żeberkiewicz
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Miary były od zawsze jednym z fundamentów każdej cywilizacji. Ich doskonalenie było i jest źródłem innowacji i postępu. We współczesnych czasach wciąż doskonalone miary stworzyły nowe technologie zmieniające świat. Dobrym przykładem jest tu nawigacja satelitarna oparta na pomiarach czasu. Krajom prowadzącym tego rodzaju prace badawczo-rozwojowe przynosi to ogromne korzyści zarówno gospodarcze jak i polityczne.

Już w czwartek, 19 maja o godz. 19.00 w warszawskim Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 odbędzie się spotkanie z dr Włodzimierzem Lewandowskim, nowym szefem Głównego Urzędu Miar, które poświęcone będzie właśnie kwestii postępu w gospodarce.

Debacie towarzyszyć będzie prezentacja innowacyjnych urządzeń pomiarowych produkowanych w Polsce przez małe i średnie firmy w Polsce.

Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w ramach cyklu otwartych imprez „Maj na Foksal”. Gościem jednej z debat tego cyklu był także wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

do góry