Nawigacja

Aktualności

19.11.2019Szóste posiedzenie Rady Metrologii

Autor : Teresa Stachurska
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

15 listopada 2019 r. w siedzibie Głównego Urzędu Miar odbyło się 6. posiedzenie Rady Metrologii działającej przy Prezesie GUM.

Podczas spotkania Prezes Głównego Urzędu Miar dr hab. inż. Radosław Wiśniewski omówił zadania i kierunki rozwoju GUM w obszarach wzorców, technologii i służby miar oraz plany zmian strukturalnych w polskiej metrologii i organizacyjnych w Głównym Urzędzie Miar. Przedstawił również strategiczne projekty realizowane w GUM, w tym budowę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar (ŚKLGUM), oraz propozycję przyszłych zmian – Filary strategiczne, operacyjne i Plany 2020+.

Pracownicy Głównego Urzędu Miar zaprezentowali dokument aktualizujący „Czteroletni strategiczny plan działania GUM 2018-2021 – Aneks” oraz przekazali informację nt. podjętego procesu pozyskiwania kadr do przyszłego Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar.

W trakcie posiedzenia Rada Metrologii podjęła uchwałę dotyczącą pozytywnego zaopiniowania Aneksu do Czteroletniego strategicznego planu działania Głównego Urzędu Miar na lata 2018–2021.

Na zdjęciu jest dwóch siedzących mężczyzn i kobieta, która stoi i gestykuluje. Przed kobietą znajduje się kartka z nazwiskiem Ewa Bulska. Na stołach, ustawionych przed tą trójką stoją butelki z wodą, czajniki, filiżanki.

do góry