Nawigacja

Aktualności

03.04.2019Symboliczne wyróżnienie 100-lecia GUM przez Pocztę Polską

Autor : Sebastian Margalski
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

W dniu 1 kwietnia 2019 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100 lat Głównego Urzędu Miar.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek twórcy polskiej administracji miar i pierwszego dyrektora Głównego Urzędu Miar, dr h.c. inż. Zdzisława Erazma Rauszera; w prawym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości: A oraz napis: POLSKA.
W części ilustracyjnej kartki znajduje się plakat przygotowany na obchody 100-lecia Głównego Urzędu Miar, autorstwa R. Szaybo, oraz logotyp Urzędu.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu: J. Ochendzan

Kolekcjonerska karta pocztowa, na której widnieje plakat na 100-lecie GUM.

do góry