Nawigacja

Aktualności

Redakcja RMF FM z wizytą w GUM

Autor : Adam Żeberkiewicz
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

14 lutego gościliśmy w Głównym Urzędzie Miar przedstawicieli radia RMF FM. Wspólnie odwiedziliśmy cztery Laboratoria: Masy, Długości, Czasu i Częstotliwości oraz Elektryczności i Magnetyzmu.

W każdym z nich zaprezentowaliśmy naszym gościom po kilka stanowisk pomiarowych. Dzięki temu odbiorcy RMF FM mogli się dowiedzieć m.in., jak przechowywany jest wzorzec kilograma, które zegarki dokładnie odmierzają czas, a także jakie pomiary elektryczne przeprowadzane są w hali wysokich napięć.

Efektem kilkugodzinnej wizyty są materiały opublikowane na stronie RMF FM. Zachęcamy nie tylko do słuchania. Przedstawiciele rozgłośni radiowej pojawili się w GUM z kamerą, a rezultaty ich zainteresowania pracą laboratoriów można oglądać tutaj.

Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć na stronie RM FM.

zdjęcia poniżej: GUM

  •  W pomieszczeniu będącym laboratorium masy, mężczyzna w kasku na głowie, doczepia podnośnik do dużej skrzyni. Przyglądają się temu młody chłopak z mikrofonem oraz kobieta z kamerą.
  •  W pomieszczeniu będącym laboratorium masy, dwaj mężczyźni w kaskach na głowach doczepiają podnośnik do wzorców masy - ciężarków. Przygląda się temu młody chłopak z mikrofonem, widać też rękę z kamerą.
  •  Mężczyzna w marynarce i krawacie rozmawia z chłopakiem trzymającym mikrofon. Przed nimi widać wyświetlacz telefonu na stojaku, wyświetla się na telefonie obraz z nagrywaną sytuacją.
do góry