Nawigacja

Aktualności

Spotkanie z miarami w „Kochanowskim”

Autor : Sebastian Margalski
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

23 stycznia 2019 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu odbyło się spotkanie przedstawicieli Głównego Urzędu Miar z nauczycielami i uczniami radomskich szkół.

Spotkanie zorganizowane zostało przez przedstawicieli VI L.O. im. J. Kochanowskiego w Radomiu oraz Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, w ramach seminarium poświęconego „Zmianom definicji podstawowych jednostek układu SI”.

Redefinicja SI, a szczególnie, co zmieni się po 20 maja 2019 roku, były głównymi tematami tego spotkania. Dr inż. Paweł Fotowicz zapoznał zebranych z historycznym kontekstem powstania jednostek miar układu SI, wskazując również najważniejsze aspekty większości z nich. 

Sala wykładowa radomskiego ogólniaka wypełniła się po brzegi nauczycielami i uczniami, zainteresowanymi metrologią i fizyką.

Spotkanie poprowadził Dyrektor Generalny Głównego Urzędu Miar p. Andrzej Hantz. W seminarium wzięło udział 140 uczniów, 40 nauczycieli wraz z dyrektorem szkoły p. Romualdem Lisem oraz gościem dr hab. Tadeuszem Szumiatą prof. nadzw. UTH w Radomiu. Na pamiątkę spotkania Andrzej Hantz przekazał szkole replikę państwowego wzorca jednostki miary masy 1 kg, wykonanej w skali 1:1.

do góry