Nawigacja

Aktualności

27.06.2018Metrologiczne akcenty podczas Balt Military Expo 2018

Autor : Sebastian Margalski
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

25-27 czerwca 2018 odbyła się 15. edycja Bałtyckich Targów Militarnych Balt-Military-Expo. Gdańskie AMBEREXPO zgromadziło 130 wystawców z kilkunastu krajów świata z dziedziny obronności, przemysłu i administracji, w tym przedstawicieli Głównego Urzędu Miar oraz Okręgowego Urzędu Miar w Gdańsku.

Urządzenia laserowe i radarowe do pomiaru prędkości, mierniki zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, najnowsze publikacje GUM na temat epokowej zmiany – redefinicji podstawowych jednostek miar, metrologiczna strzelnica do pomiaru refleksu i wiele innych atrakcji zaprezentowali pracownicy administracji miar. Główny Urząd Miar oraz Okręgowy Urząd Miar w Gdańsku wspólnie zaprezentowali ofertę dla jednostek obronnych oraz administracji państwowej, ze szczególnym uwzględnieniem służb mundurowych.

Tradycyjnie już targom towarzyszyły: Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON oraz Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego Rescue Expo.

Bałtyckie Targi Militarne realizowane były w ścisłej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Inspektoratem Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Centrum Operacji Morskich – Dowództwem Komponentu Morskiego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Koncentrowały się na tematach związanych z bezpieczeństwem morskim, systemami obronnymi oraz ratownictwem na morzu i lądzie. Wystawa dedykowana była Marynarce Wojennej RP, jednostkom specjalnym, żandarmerii wojskowej i służbom zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej i Służbie Więziennej.

 

Balt Military Expo 2018 - Główny Urząd Miar


Targi BALT-MILITARY-EXPO wizytowane były przez oficjalne delegacje zagraniczne przybyłe na zaproszenie Ministerstwa Obrony Narodowej, attaché wojskowych akredytowanych w Polsce i liczną grupę gości zagranicznych reprezentujących formacje wojskowe i producentów uzbrojenia.
 
Balt-Military-Expo to wydarzenie nierozerwalnie związane z morzem i wybrzeżem, skoncentrowane na tematyce bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych i ratownictwa na morzu i lądzie.

 

Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 100-lecia Głównego Urzędu Miar
Dokładnie 100 lat Głównego Urzędu Miar - patronat narodowy prezydenta rzeczypospolitej polskiej andrzeja dudy - program niepodległa

do góry