Nawigacja

Aktualności

Wizyta szefa ukraińskiego Instytutu Metrologii z Charkowa w GUM

Autor : Marcin Mikiel
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

W dniu 7 maja 2018 r. w GUM złożył wizytę szef Instytutu Metrologii NSC z Charkowa, prof. Pavel Neyezhmakov. Głównym powodem spotkania było podpisanie umowy o współpracy między oboma instytucjami.

Porozumienie ustanawia ścisłą współpracę między GUM a Instytutem Metrologii z Charkowa, polegającą m.in. na prowadzeniu wspólnych projektów, wymianie studyjnej itp. Podczas spotkania z Kierownictwem GUM Prof. Neyezhmakov pokazał prezentację o ukraińskim systemie metrologicznym i zapoznał się ze strukturą polskiej administracji miar. Ważną częścią wizyty było zwiedzanie laboratoriów GUM, a w trakcie wymiana opinii na temat prac prowadzonych w takich dziedzinach metrologii, jak: masa, promieniowanie jonizujące, długość, termometria, elektryczność i magnetyzm.

Szef Instytutu Metrologii NSC podziękował Prezesowi GUM, dr inż. Włodzimierzowi Lewandowskiemu i pracownikom GUM za gościnność i zaprosił go do Instytutu Metrologii w Charkowie.

 • Po podpisaniu Porozumienia o współpracy Po podpisaniu Porozumienia o współpracy Prezes GUM i szef Ukraińskiego Instytutu Metrologii ściskają sobie ręce
  Po podpisaniu Porozumienia o współpracy
 • W Laboratorium Długości W Laboratorium Długości trzech mężczyzn rozmawia w pobliżu stanowiska wzorca państwowego metra
  W Laboratorium Długości
 • W Laboratorium Czasu i Częstotliwości Trzech mężczyzn rozmawia w Laboratorium Czasu i Częstotliwości
  W Laboratorium Czasu i Częstotliwości
 • W Laboratorium Masy W Laboratorium Masy
  W Laboratorium Masy
 • Pracownia Temperatury Pracownia Temperatury - mężczyźni rozmawiają
  Pracownia Temperatury
 • W Laboratorium Termometrii W Laboratorium Termometrii
  W Laboratorium Termometrii
do góry