Nawigacja

Aktualności

16.03.2018Przedstawiciele grupy roboczej WELMEC ds. przyrządów do pomiaru mediów spotkali się w GUM

Autor : Michał Siarkiewicz
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

W dniu 13 marca 2018 r. Główny Urząd Miar był gospodarzem 24. spotkania Grupy Roboczej WELMEC WG11 Utility Meters zajmującej się problematyką związaną ze stosowaniem dyrektywy 2014/32/UE (MID) w odniesieniu do gazomierzy, przeliczników do gazomierzy oraz liczników energii elektrycznej czynnej.

W spotkaniu wzięło udział dwudziestu kilku przedstawicieli państw członkowskich, biorących udział w pracach WG11 WELMEC.

Ważnym elementem działalności Grupy Roboczej WELMEC WG11 jest opracowywanie i nowelizacja przewodników WELMEC. Grupa opracowała dotychczas 7 takich publikacji, aktualnie trwają prace nad kolejnymi przewodnikami grupy, w tym m.in. przewodnikiem, dotyczącym stosowania zasilaczy zewnętrznych w licznikach energii elektrycznej czynnej.

Więcej o WELMEC European Cooperation in Legal Metrology - https://www.welmec.org/welmec/welmec-tour/welmec-information/ 

Na zdjęciu, po obu stronach sali siedzi kilka osób. Na ścianie, w centralnej części widać wyświetlacz z prezentacją. Na zdjęciu, widok na dużą salę obrad. po obu stronach sali siedzi kilkanaście osób. Na ścianie, w centralnej części widać wyświetlacz z prezentacją.

do góry