Nawigacja

Aktualności

25.09.2017Podejście procesowe nowym wyzwaniem dla laboratoriów Klubu POLLAB

Autor : Sebastian Margalski
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

W dniach 11-13 września 2017 odbyło się w Wiśle XXIII SYMPOZJUM Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB pt. "Podejście procesowe nowym wyzwaniem dla laboratoriów POLLAB"

Podczas sympozjum poruszane były m.in. takie tematy, jak:

  • Zarządzanie procesami i ich powiązaniami w laboratorium. Podejście procesowe w systemie zarządzania wg FDIS ISO/IEC 17025
  • Spójność pomiarowa w podejściu procesowym
  • Zarządzanie ryzykiem w procesie walidacji metody badawczej
  • Podejście procesowe w laboratorium
  • Proces pobierania próbek do badań
  • Procesy w laboratorium wzorcującym

Na sali wykładowej widać siedzące kilkadziesiąt osób w rzędach z niedużymi ławkami.

W sympozjum wzięli udział: wiceprezes GUM Maciej Dobieszewski, Dyrektor Generalny Andrzej Hantz oraz Kierownik Laboratorium Przepływów dr Adam Urbanowicz, który wygłosił referat pt.: "Spójność pomiarowa w podejściu procesowym".

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie POLLAB.

Na scenie stoją dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Jeden z nich trzyma w ręku mikrofon. Z tyłu, za nimi rozstawione roll-upy.

Historia Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB sięga lat dziewięćdziesiątych, kiedy pod patronatem Centralnego Biura Jakości Wyrobów (CBJW) zawiązała się grupa osób, która miała świadomość konieczności utworzenia wspólnej organizacji umożliwiającej zbliżenie polskich laboratoriów do wymagań stawianych w Europie Zachodniej i na świecie oraz zapewniającej wsparcie przy wdrażaniu nowych rozwiązań systemowych.

do góry