Nawigacja

Aktualności

Konferencja prasowa w sprawie budowy kampusu laboratoryjnego GUM

Autor : Adam Żeberkiewicz
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Wybudowanie na terenie Kielc kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar zapowiedzieli podczas specjalnie zorganizowanej konferencji: Prezes GUM dr inż. Włodzimierz Lewandowski, posłanka PiS Anna Krupka, Prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Szacowany koszt inwestycji to ok. 200 mln zł, a powierzchnia, udostępniona przez miasto na potrzeby inwestycji, jest obliczona na 10-11 hektarów i znajduje się u podnóża góry Telegraf, w pobliżu drogi krajowej nr 73.

Wnioskodawcą realizacji projektu jest, występujący w imieniu samorządu Kielc, Kielecki Park Technologiczny. Przygotowywana jest aplikacja z wnioskiem o wpisanie inwestycji do Kontraktu Terytorialnego. Głównym źródeł finansowania przedsięwzięcia ma być Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Prezes GUM dr inż. Włodzimierz Lewandowski zapowiedział, że do Kielc miałaby być przeniesiona część laboratoriów urzędu, a atutami Kielc są: dobra lokalizacja, korzystne uwarunkowania geologiczne (najbardziej stabilny tektonicznie teren w Europie), a także warunki zaproponowane przez lokalne władze.

Konferencja zorganizowana w Kielcach odbiła się szerokim echem w mediach ogólnopolskich i regionalnych. Poniżej prezentujemy linki do relacji telewizyjnych i radiowych z 7 czerwca br.

 

zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Biura Prasowego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach

  • Uczestnicy konferencji w Kielcach, w tym wojewoda Agata Wojtyszek, Prezydent Kielc Wojciech Lubaszek, Posłanka Anna Krupka, Prezes GUM Włodzimierz Lewandowski Przy stole ustawionym w kwadrat siedzi 8 osób: Uczestnicy konferencji w Kielcach, w tym wojewoda Agata Wojtyszek, Prezydent Kielc Wojciech Lubaszek, Posłanka Anna Krupka, Prezes GUM Włodzimierz Lewandowski. Za uczestnikami spotkania znajdują się biało-czerwone flagi, a na ścianie godło Polski.
    Uczestnicy konferencji w Kielcach, w tym wojewoda Agata Wojtyszek, Prezydent Kielc Wojciech Lubaszek, Posłanka Anna Krupka, Prezes GUM Włodzimierz Lewandowski
  •  Przy stole ustawionym w kwadrat siedzi 8 osób: Uczestnicy konferencji w Kielcach, w tym wojewoda Agata Wojtyszek, Prezydent Kielc Wojciech Lubaszek, Posłanka Anna Krupka, Prezes GUM Włodzimierz Lewandowski. Za uczestnikami spotkania znajdują się biało-czerwone flagi, a na ścianie godło Polski.
  •  Trzech mężczyzn i dwie kobiety siedzą za brązowym stołem konferencyjnym. Na stole postawione są liczne mikrofony przedstawicieli mediów. Za uczestnikami spotkania znajdują się biało-czerwone flagi.
do góry