Nawigacja

Czas w Polsce (CET)

00.00.0000
00:00:00

Topnews

Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar – Etap 1 (KAMPUS)

Projekt Kampus zakłada budowę, we współpracy z Politechniką Świętokrzyską, laboratoryjnej bazy badawczo-wdrożeniowej, która pozwoli na efektywne i profesjonalne prowadzenie prac rozwojowo-badawczych, co bezpośrednio wpłynie na intensyfikację współpracy pomiędzy sferą badawczo-naukową a przedsiębiorstwami.

Kariera

Dołącz do nas i pracuj w Świętokrzyskim Kampusie Laboratoryjnym GUM. W tym miejscu znajdziesz oferty pracy w Kampusie.

O centrum polskiej metrologii w Kielcach dla laboratoryjnie.pl

„Ważnym partnerem dla budowania działalności Kampusu są małe i średnie przedsiębiorstwa [...]

Trójstronne porozumienie intencyjne pomiędzy GUM a PŚK oraz UJK w Kielcach podpisane

W następstwie rozpoczęcia budowy laboratoriów etapu I projektu Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach, 8 marca 2021 r. zostało podpisane porozumienie intencyjne pomiędzy partnerami projektu: Głównym Urzędem Miar i Politechniką Świętokrzyską a Uniwersytetem Jana Kochanowskiego.

Ruszył nabór wniosków do programu ministra „Polska Metrologia”.

Na podstawie Komunikatu z dnia 2 listopada 2021 r. Minister Edukacji i Nauki ustanowił program pod nazwą „Polska Metrologia”. Celem programu jest wspieranie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w prowadzeniu badań naukowych i prac rozwojowych w obszarach związanych z metrologią we współpracy z Prezesem Głównego Urzędu Miar.

Metrolodzy kontra koronawirus

Chociaż terenowa administracja miar pracuje w trybie uzależnionym od stanu epidemii koronawirusa, to jednocześnie pracownicy okręgowych urzędów miar dokładają wszelkich możliwych starań, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i wykonywać legalizacje, wzorcowania i inne kluczowe czynności metrologiczne, które muszą być wykonane.

Aktualności

Usługi dodatkowe

Kalendarium

do góry