Nawigacja

Czas w Polsce (CET)

00.00.0000
00:00:00

Topnews

Znamy hasło i plakat tegorocznego Światowego Dnia Metrologii

Międzynarodowa społeczność metrologiczna wybrała hasło tegorocznego Światowego Dnia Metrologii. W 2020 roku będą to „Pomiary dla światowego handlu”.

Rusza przetarg na Generalnego Wykonawcę robót budowlanych „Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego (ŚKLGUM)” w Kielcach

17 lutego 2020 r. uruchomione zostało postępowanie przetargowe na wykonanie zadania pod nazwą.: „Budowa zespołu budynków wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą dla przedsięwzięcia o nazwie: "Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar (ŚKLGUM)” w Kielcach.

Nowy numer biuletynu GUM - 2(23)/2019

W drugim tegorocznym numerze piszemy m.in. o: konsekwencjach wydarzenia „GPS week number rollover”, projekcie ŚWITEŹ, znaczeniu światła w kształtowaniu się definicji i sposobach odtwarzania jednostek miar. Poza tym wiele interesujących artykułów w działach „Technika i pomiary”, „Probiernictwo”, czy „Prawna kontrola metrologiczna”.

Nowa, rozszerzona strona dotycząca tachografów

Znajdziesz tam: aktualne dane dot. certyfikowanych warsztatów i techników w Polsce, informacje o tym, jak zostać certyfikowanym technikiem, ilustrację procesów uzyskania certyfikatu i zezwolenia, informacje dot. przebiegu egzaminu.

GUM współzałożycielem WELMEC e.V.!

21 listopada 2019 r. Główny Urząd Miar został jednym z państw założycieli WELMEC e.V. - nowej organizacji metrologicznej powstałej na bazie WELMEC (Europejskiej Współpracy w Dziedzinie Metrologii Prawnej).

Kalendarium

Usługi dodatkowe

do góry