Nawigacja

Ładowarka EV

Ładowarka EV

Autor : Jerzy Szutkowski
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

W siedzibie Głównego Urzędu Miar trwają właśnie testy ładowarki dla samochodów. Projekt badawczy ma na celu zbadanie sposobu pomiaru efektywności ogniw paliwowych oraz różnych sposobów ładowania pojazdów elektrycznych.

Uzyskane wyniki badań dla określenia profilu energetycznego będą przydatne dla producentów pojazdów z napędem elektrycznym, jak również dla producentów, operatorów i użytkowników stacji ładowania. Wyniki prowadzonych badań kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) stacji ładowania, związane szczególnie z emisją pola elektromagnetycznego, będą przydatne producentom ładowarek oraz jako wkład dla rozwoju przemysłu związanego z produkcją pojazdów z napędem elektrycznym, a tym samym dla rozwoju elektromobilności w Polsce.

W dalszej części projektu zaproszeni zostaną właściciele pojazdów o napędzie elektrycznym do skorzystania z możliwości bezpłatnego naładowania swojego pojazdu. Informacja o tej możliwości zostanie ogłoszona już wkrótce.

Z uwagi na fakt, że stacja ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowana jest na terenie Głównego Urzędu Miar, samochody elektryczne mogą być ładowane codziennie w godzinach 7:00-21:00, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej chęci do:

Sekretariatu Samodzielnego Laboratorium Elektryczności i Magnetyzmu, tel.: 22 581 92 41; e-mail: electricity@gum.gov.pl   

Korzystanie z ładowarki jest możliwe m.in. za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na iOS.

W najbliższej przyszłości przewidywana jest również możliwość ładowania rowerów i motorowerów o napędzie elektrycznym oraz innych podobnych urządzeń mobilnych jak elektryczne hulajnogi.

Projekt realizowany jest w ramach prac Konsultacyjnego Zespołu Metrologicznego.

Ładowarkę dla samochodów elektrycznych dostarczyła firma:

POWER EV® Sp.z o.o.,
Smart Charging Station 
Wrocław

+48 (71) 347 25 20

Aplikacja dla ładowarki dostępna na:

do góry