Nawigacja

Czas w Polsce (CET)

00.00.0000
00:00:00

Topnews

Zmiany czasu czy rezygnacja ze zmian czasu? Oceń, które rozwiązanie jest dla Ciebie najkorzystniejsze i dlaczego.

Zebrane informacje pomogą Państwu przygotować się do świadomej oceny konsekwencji regularnych zmian czasu lub przyjęcia jednego czasu przez cały rok (rezygnacji ze zmian czasu).

Nowoczesny Kampus laboratoryjny GUM w Kielcach - podpisanie umowy konsorcjum

13.10.2018 w obecności Premiera RP – Mateusza Morawieckiego, Minister Przedsiębiorczości i Technologii – Jadwigi Emilewicz oraz przedstawicieli GUM i Politechniki Świętokrzyskiej podpisana została umowa konsorcjalna, której celem jest szczegółowe opracowanie oraz realizacja Projektu „Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny GUM”.

Redefinicja SI

Główne wyzwania współczesnego świata, przed którymi stajemy dzisiaj, są mierzalne. Mierzymy świat w sekundach, metrach, kilogramach czy amperach. W przytłaczającej większości krajów stosujemy do tego Międzynarodowy Układ Jednostek Miar SI, który scala niemal cały świat w spójną metrologiczną całość.

Obchody 100-lecia Głównego Urzędu Miar

Już od 100 lat GUM oraz terenowe urzędy miar dbają o to, aby wiele pomiarów, z jakimi stykamy się w życiu codziennym, było dokonywanych w sposób prawidłowy.

Kampus GUM

W czerwcu Główny Urząd Miar ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej inwestycji pn. „Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar". Czym jest projekt Kampus i co oznaczać będzie jego powstanie?

Kalendarium

Usługi dodatkowe

do góry