Nawigacja

Czas w Polsce (CET)

00.00.0000
00:00:00

Topnews

Redefinicja SI

Główne wyzwania współczesnego świata, przed którymi stajemy dzisiaj, są mierzalne. Mierzymy świat w sekundach, metrach, kilogramach czy amperach. W przytłaczającej większości krajów stosujemy do tego Międzynarodowy Układ Jednostek Miar SI, który scala niemal cały świat w spójną metrologiczną całość.

Obchody 100-lecia Głównego Urzędu Miar

Już od 100 lat GUM oraz terenowe urzędy miar dbają o to, aby wiele pomiarów, z jakimi stykamy się w życiu codziennym, było dokonywanych w sposób prawidłowy. Polska administracja miar to z jednej strony tradycja rzetelnych pomiarów i profesjonalnie przeprowadzonych badań, a z drugiej nowoczesne spojrzenie na metrologię. Od zawsze niezmienna pozostaje dbałość o precyzję pomiaru i nadzór nad stosowaniem przyrządów pomiarowych we wszystkich obszarach społeczno-gospodarczych.

Najszybsze stanowisko pomiarowe podczas 22. Pikniku Naukowego

Czym i jak mierzyć prędkość? Czym się różni laser od radaru oraz czy można zrobić selfie z fotoradaru lub wideorejestratora – o tym i nie tylko można było się dowiedzieć podczas 22. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Podwójne stoisko GUM podczas Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera

3 czerwca 2018 r. już po raz szósty w ogrodach Kancelarii Premiera odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Tegoroczne hasło pikniku brzmiało: "Kto ty jesteś? Polak mały" - w związku z obchodami 100-lecia Niepodległej.

Światowy Dzień Metrologii. Oficjalne Rozpoczęcie obchodów 100-lecia GUM

18 maja w Głównym Urzędzie Miar obchodzono Światowy Dzień Metrologii.

Kalendarium

Usługi dodatkowe

do góry